H συγγραφέας Victoria Hislop στο Κολλέγιο Ανατόλια

Την Παρασκευή 11/5, στο πλαίσιο του λογοτεχνικού προγράμματος του Κολλεγίου Ανατόλια, η βραβευμένη Βρετανίδα συγγραφέας Victoria Hislop πραγματοποίησε ομιλία στους  μαθητές του Γυμνασίου και Λυκείου του Σχολείου.  Η διάσημη συγγραφέας μίλησε στους μαθητές, συζήτησε μαζί τους, αναφέρθηκε στη διαδικασία συγγραφής των βιβλίων της και τους διηγήθηκε εμπνευσμένες ιστορίες.

1)    Η Victoria Hislop με τον Επικεφαλής του Αγγλικού Τμήματος κ. Phil Holland και μαθητές του σχολείου

2)    Από αριστερά ο κ. Peter Chresanthakes, Vice President of Institutional Advancement, η κ. Ρ. Σεμερτζιάν, Director of College Relations, Victoria Hislop, President Dr. Hans C. Giesecke και Μrs. Susan Giesecke.